naše škola

menu

úvodní stránka
naše škola
kontakty
zaměstnanci
mateřská škola
školní jídelna
školní družina
dokumenty
školská rada
zájmová činnost
mimoškolní aktivity
akce + fotogalerie
registr oznámení
napište nám
autor stránek

jsme Ověřená firma

ZŠ a MŠ SÁZAVA, příspěvková organizace - netkatalog.czZákladní školy - netkatalog.cz

 

 

fotogalerie - 2013/2014 - Mateřská škola


„Brambory, brambory
to je strava naše,
někdy jen tak na loupačku
jindy je z nich kaše.“

Tak to je text písně, která nás provázela po celý bramborový týden. Brambory jako tiskátka, kousky brambor navlékané do ozdobných závěsů, brambory ve známé veršované pohádce O princezničce, bramborové „cvíčo“, bramboroví ježci. A konečně slibovaná odměna za týdenní práci – brambůrky pečené v troubě. To byla dobrota! Škoda jen, že jich nebyl celý pytel. Brambory k naší týdenní činnosti nám dodala maminka Vítámvásová. Děkujeme.
                                                                                     (Za MŠ napsala Z. Kolářová)

Besídka pro maminky
V květnu máme tradičně vystoupení pro naše maminky a nejen pro ně, zváni jsou vždy všichni členové rodiny – tatínci, babičky, dědové, tetičky i strýčkové. Jako první vystoupení ke Dni matek měly děti ze školky. Předvedly vše, co si pilně nacvičily pod vedením paní učitelek Renaty Havlíkové a Lady Coufalové. Pásmo měly složené z písniček, básniček a tanečku. V průběhu vystoupení byla sice znát menší nervozita, ale přesto se vystoupení moc líbilo. Děti sklidily zasloužený potlesk. Nyní jsou na řadě naši školáci, kteří budou mít své pro maminky vystoupení koncem května.

Výlet mateřinky na hrad Pernštejn
Ztratila se Bílá paní
Na hradě Pernštejně se prý ztratila Bílá paní a dětí z naší školky se jí vydaly hledat. Na pomoc si vzaly maminky, babičky i tety a společně jsme hned ráno vyrazili na hrad. Prohlédli jsme si nádvoří, kapli i hladomornu, a pak už jsme se vydali do hradu. Děti v hradních chodbách a místnostech vedl znak zubra a ukazoval správnou cestu. Podle obrázku Bílé paní hledaly její ztracené předměty a tím se jim ji také podařilo vysvobodit. Bohužel ani přes naše prosby se nám nezjevila, ale alespoň poslala své poděkování. I když některé děti ji prý viděly, jak prošla po dřevěném mostku. Tak snad příště. Výlet jsme si všichni užili a těšíme se, kam se podíváme za rok.
 

nové fotografie

Naše akce

Párkový lyžařský závod

Mikulášská nadílka
ve škole i školičce

IQpark

Výtvory ze školní družiny

Podzim v mateřské škole

Podzimní výzdoba školy a výtvory školáků

Sázavská mrkev

Školní výlet
a exkurze

Společný projekt

Ukázka výcviku dravců a sov